Augmentace - zvětšení prsou

Zvětšování objemu prsů neboli augmentace, se provádí pomocí silikonových implantátů.

Tento implantát je z krátkého kožního řezu o délce 4-5cm vložen pod prsní žlázu, nebo hlouběji pod prsní sval. Tímto způsobem dojde ke zvětšení objemu malých prsou, může se upravit lehký pokles prsou případně korigovat rozdíl ve velikosti prsou.

Operace je možná u žen od 18 let věku, její podmínkou je dobrý zdravotní stav a není vhodné ji provádět v případě, že v blízké době plánujete založit rodinu.

Zákroku předchází podrobná konzultace s lékařem, kde je probráno jak operace probíhá, kudy se implantát do prsu vkládá, je vybrán ideální tvar a velikost implantátu, dále jaká jsou možná rizika zákroku a pooperační průběh. Před operací se doporučuje absolvovat ultrazvuk, nebo mammografii prsou. Operační zákrok je možné podstoupit, pokud výsledek vyšetření je v pořádku. Déle budete potřebovat interní předoperační vyšetření , které obsahuje krevní odběry, EKG a zhodnocení Vašeho zdravotního stavu . Toto vyšetření provede praktický lékař, nebo Vám bude zajištěno naší klinikou.

Týden před operací je třeba vysadit všechny léky zhoršující srážlivost krve jako např. Acylpyrin, Aspirin, Mironal. Vlastní operace se provádí v celkové anestezii, trvá asi 1 hodinu. Průměrná doba hospitalizace je 1-2 dny. Na kosmetickou operaci nepřispívá zdravotní pojišťovna a nelze na ní vystavit neschopenku. První týden po zákroku je vhodný klid na lůžku, od druhého týdne můžete začít s běžnými denními aktivitami, avšak neprovádět žádnou těžkou práci. Implantáty mají přibližně 1-2měsíce po zákroku tendenci vysunovat se vzhůru, po tuto dobu se nesmí sportovat. Jizvy se nesmí nejméně 2 měsíce vystavovat slunci /ani na soláriu/. Co by jste měla vědět o implantátech: Průměrná životnost implantátů je uváděna výrobcem na 10-15 let. Po této době je třeba provést jejich výměnu na nové.Za tuto dobu se kolem implantátu též vytvoří kapsa z vazivové tkáně, což je normální přirozená odezva těla na přítomnost cizího materiálu.

Současně s výměnou implantátů se odstranění i tato kapsa. Silikonové implantáty se používají od 60 let 20.století. Veškeré vědecké i klinické výzkumy prokazují, že nezpůsobují rakovinu, autoimunitní nebo revmatické choroby. Silikonové implantáty nemají nepříznivý vliv na těhotenství , kojení ani na zdraví kojených dětí. Nebyly nalezeny žádné protilátky na silikon, ani silikonové alergie. V současnosti je silikon běžně využíván pro lékařské a kosmetické účely /chlopně, klouby/ Není k dispozici žádný lepší alternativní materiál nebo metoda, kterou by bylo možno zvětšit prsy.

zpět na seznam zákrokůmám zájem o konzultaci