Face lift - operace vrásek obličeje

Jedním z projevů stárnutí kůže je tvorba vrásek a celkový pokles kůže v obličeji. Je způsoben úbytkem tuku ve tváři a ztrátou pružnosti kůže.

Principem operace je tedy vypnutí kůže. Její nadbytek je třeba odstranit. Řezy se umísťují tak, aby byly co nejméně patrné. Jsou umístěné ve vlasech na spánku, vedou těsně před boltcem a pod ním směrem dozadu do vlasů.

Operace se provádí za hospitalizace buď v lokální nebo celkové anestezii. Zákroku předchází podrobná konzultace s lékařem, kde je probráno uložení jizev, možná rizika zákroku a pooperační průběh. Před operací budete potřebovat předoperační vyšetření, které obsahuje krevní odběry, EKG a zhodnocení Vašeho zdravotního stavu . Toto vyšetření provede praktický lékař , nebo Vám bude zajištěno naší klinikou.

Týden před operací je třeba vysadit všechny léky zhoršující srážlivost krve jako např. Acylpyrin, Aspirin, Mironal. Vlastní operace trvá asi 2 hodiny. Průměrná doba hospitalizace pak 1 až 2 dny. Na klinice může bydlet i Váš doprovod. Na den propuštění si zajistěte odvoz domů, není vhodné řídit motorová vozidla.

Po operaci je obličej zavázán elastickým obinadlem, aby se zabránilo tvorbě větších krevních výronů. Modřiny a otok jsou přechodně přítomny vždy po dobu jednoho až dvou týdnů. Pokud se rozhodnete strávit tuto dobu rekonvalescence v Karlových Varech, personál kliniky Vám zajistí ubytování. Na kosmetickou operaci nepřispívá zdravotní pojišťovna a nelze na ní vystavit neschopenku.

Jizvy se nesmí nejméně 2 měsíce vystavovat slunci /ani na soláriu/ Světové statistiky udávají 5-10% komplikací. V důsledku nich může být nutná korektivní operace.

zpět na seznam zákrokůmám zájem o konzultaci