Korekce břicha

Principem operace je tedy odstranění tohoto kožního převisu a úprava rozestupu břišních svalů.

Z důvodu poklesu elasticity kůže po prodělaném těhotenství, nebo po zhubnutí, může dojít k uvolnění a svěšení kůže v podbřišku. Dále dochází též k rozestupu přímých břišních svalů, takže ani přes cvičení nelze dosáhnout plochého tvaru břicha.

Při operaci se kůže břicha vypne, přebytek kůže se odstraní. Výsledkem je příčná jizva v podbřišku většinou skrytá v kalhotkách a malá jizvička kolem pupku, který je po vypnutí kůže třeba vysunout výše. Zákroku předchází podrobná konzultace s lékařem, kde je probráno uložení jizev, možná rizika zákroku a pooperační průběh. Před operací budete potřebovat předoperační vyšetření, které obsahuje krevní odběry, EKG a zhodnocení Vašeho zdravotního stavu . Toto vyšetření provede praktický lékař , nebo Vám bude zajištěno naší klinikou. Týden před operací je třeba vysadit všechny léky zhoršující srážlivost krve jako např. Acylpyrin, Aspirin, Mironal. Vlastní operace trvá asi 2 hodiny. Průměrná doba hospitalizace pak 2 dny. Na den propuštění si zajistěte odvoz domů, není vhodné řídit motorová vozidla. Další převaz na klinice bývá za l týden.

Na kosmetickou operaci nepřispívá zdravotní pojišťovna a nelze na ní vystavit neschopenku. Po operaci se budete moci vrátit do práce nejdříve za 1 týden. 4 týdny po zákroku je třeba nosit speciální elastický pás a 2 měsíce nesportovat. Jizvy se nesmí nejméně 2 měsíce vystavovat slunci /ani na soláriu/.

zpět na seznam zákrokůmám zájem o konzultaci