Korekce horních, dolních víček

V souvislosti s věkem, se zejména na horních víčkách objevují kožní nadbytky, které zhoršují estetický vzhled , mohou omezovat zorné pole a způsobují pocit „těžkých očí“ . Ke vzniku těchto kožních nadbytků přispívá i tuk v očnici, který se tlačí ven a vytahuje kůži.

 Principem operace je tedy odstranění těchto kožních záhybů, které  na dolních víčkách přispívají ke vzniku vrásek a současně i redukci tuku tlačící na víčko.

Zákroku předchází podrobná konzultace s lékařem, kde je probráno uložení jizev, možná rizika zákroku a pooperační průběh.

Operace se provádí ambulantně v lokálním umrtvení a trvá asi 1 hodinu.

Je možné operovat horní i dolní víčka současně.

Před operací budete potřebovat pouze vyšetření krevní srážlivosti, které provede  Váš praktický lékař , nebo Vám bude zajištěno naší klinikou. Týden před operací je třeba vysadit všechny léky zhoršující srážlivost krve jako např. Acylpyrin, Aspirin, Mironal. Na kliniku se dostavíte v dohodnutou dobu, nenalíčená, s sebou si přineste tmavé sluneční brýle.

Po zákroku si zajistěte odvoz domů, není vhodné řídit motorová vozidla. Na víčka je třeba přikládat studené obklady, omezující otoky a tvorbu modřin. Další převaz na klinice bývá za asi za 6 dní.,kdy se odstraňují i stehy.  

Na kosmetickou operaci nepřispívá zdravotní pojišťovna a nelze na ní vystavit neschopenku. 

zpět na seznam zákrokůmám zájem o konzultaci