Korekce nosu

Deformity nosu se mohou vyskytovat vrozeně, nebo častěji jako následek po úrazu. Nos je tvořen kostěnou částí a systémem chrupavek. Pokud se zákrok provádí pouze na chrupavčité části, jako například u deformací špičky nosu, může se provádět v lokální anestezii.

Většinou je však třeba upravit i kostěnou část nosu a výkon se provádí v narkóze za hospitalizace. Operační přístup je z nosních dírek , takže na kůži nezůstávají žádné jizvy. Zákroku předchází podrobná konzultace s lékařem, kde je vysvětlen průběh operace, možná rizika a pooperační průběh.

Před operací budete potřebovat předoperační vyšetření, které obsahuje krevní odběry, EKG a zhodnocení Vašeho zdravotního stavu . Toto vyšetření provede praktický lékař , nebo Vám bude zajištěno naší klinikou. Týden před operací je třeba vysadit všechny léky zhoršující srážlivost krve jako např. Acylpyrin, Aspirin, Mironal. Vlastní operace trvá asi 1,5 hodiny.

Průměrná doba hospitalizace pak 1 až 3 dny. Po operaci dostanete na nos sádrovou fixaci, kterou je třeba nosit 10 dní. Do nosu je vložena tamponáda, která se odstraňuje až 3-4 den po zákroku. Než se odstraní je nutné dýchat ústy. Po operaci jsou kolem očí krevní podlitiny, na které je třeba přikládat studené obklady.

Na kosmetickou operaci nepřispívá zdravotní pojišťovna a nelze na ní vystavit neschopenku.

zpět na seznam zákrokůmám zájem o konzultaci