Liposukce

Tato metoda pomáhá velice účinně formovat postavu v problematických partiích těla, jako jsou např. boky, břicho, zevní a vnitřní stehna, paže nebo podbradek.

Principem operace je odsátí nadbytečného tuku tenkou kanylkou. Tkáň je třeba nejdříve napustit speciálním roztokem, který snižuje tvorbu modřin a otoků po operaci a současně danou oblast znecitliví. Proto již není nutné zákrok provádět v narkóze a může se provádět i ambulantně. Metoda je tedy vhodná k modelování postavy, neslouží k redukci váhy.

Na kůži zůstává v místě zavedení kanylky pouze minimální 4mm dlouhá jizvička. Zákroku předchází podrobná konzultace s lékařem, kde jsou probrána možná rizika zákroku, pooperační průběh, a vyměří se velikost speciálního elastického prádla, které se po zákroku nosí 2 týdny. Před operací budete potřebovat předoperační vyšetření, které obsahuje krevní odběry a EKG ke zhodnocení Vašeho zdravotního stavu. Toto vyšetření provede praktický lékař , nebo Vám bude zajištěno naší klinikou.

Týden před operací je třeba vysadit všechny léky zhoršující srážlivost krve jako např. Acylpyrin, Aspirin, Mironal. Před ambulantním zákrokem můžete pít tekutiny. Vlastní operace trvá asi 2,5 hodiny. Speciální kompresivní prádlo se nosí celkem 2 týdny a sundavá se pouze na sprchování. Asi první tři dny po zákroku odtéká z ranek čirá tekutina. Po této době se již můžete vrátit do práce. Na kosmetickou operaci nepřispívá zdravotní pojišťovna a nelze na ní vystavit neschopenku.

Na kůži jsou patrny asi týden modřiny, otok může přetrvávat i 2 měsíce, proto efekt liposukce není vidět hned první dny po zákroku. Sportovat budete moci až za 4 týdny. Jizvičky se nesmí nejméně 2 měsíce vystavovat slunci /ani na soláriu/.

zpět na seznam zákrokůmám zájem o konzultaci