Modelace prsou

Operace se provádí pro pokleslá prsa nebo pro vrozený rozdíl ve tvaru a velikosti prsou. Pokles prsů je vyvolán nejčastěji těhotenstvím, po zhubnutí nebo souvisí s věkem pacientky.

Principem operace je vyzvednutí prsu vzhůru a jeho vymodelování. Současně se vysunuje i bradavka s prsním dvorcem, který je možno zmenšit. Objem prsu bývá zachován, odstraňuje se pouze nadbytečná kůže.

Zákroku předchází podrobná konzultace s lékařem, kde je probráno uložení jizev, možná rizika zákroku a pooperační průběh. Před operací budete potřebovat předoperační vyšetření, které obsahuje krevní odběry, EKG a zhodnocení Vašeho zdravotního stavu . Toto vyšetření provede praktický lékař , nebo Vám bude zajištěno naší klinikou. Týden před operací je třeba vysadit všechny léky zhoršující srážlivost krve jako např. Acylpyrin, Aspirin, Mironal.

Nástup na kliniku bývá mezi 8-9 hod v den zákroku a to nalačno. Od půlnoci není již možné jíst ani pít. Vlastní operace trvá asi 2 hodiny. Průměrná doba hospitalizace pak 1 až 2 dny. Na den propuštění si zajistěte odvoz domů, není vhodné řídit motorová vozidla. Další převaz na klinice bývá za l týden. Na kosmetickou operaci nepřispívá zdravotní pojišťovna a nelze na ní vystavit neschopenku. Po modelaci prsou se budete moci vrátit do práce asi za 1 týden. 4 týdny po zákroku je třeba nosit speciální elastickou podprsenku a nesportovat. Jizvy se nesmí nejméně 2 měsíce vystavovat slunci /ani na soláriu/.

Všem komplikacím se v rámci předoperační přípravy předchází , některé se mohou vyskytovat velmi vzácně, ale nelze je nikdy předem zcela vyloučit. Stejně tak kvalitu jizev nelze předem spolehlivě určit, protože toto závisí na individuálním typu hojení každého jedince. Výsledek operace je závislý nejen na kvalitně provedené operaci,ale z 50% též na pooperační péči,jejíž průběh je sledován při pooperačních kontrolách.Pokud nejsou stanovené pooperační kontroly dodrženy,nelze ovlivnit následný pooperační průběh a klinika nemůže nést zodpovědnost za případné komplikace.

zpět na seznam zákrokůmám zájem o konzultaci