Odstálé boltce

Odstávající boltce se mohou vyskytovat jednostranně, nebo častěji oboustranně a jde o vrozenou vadu způsobenou špatným postavením chrupavky v boltci.

Principem operace je tedy vytvarování chrupavky tak aby boltce pěkně přiléhali k hlavě. Zákroku předchází podrobná konzultace s lékařem, kde je probráno uložení jizev, možná rizika zákroku a pooperační průběh. Operace se provádí ambulantně v lokálním umrtvení a trvá asi 1 hodinu.

Před operací budete potřebovat pouze vyšetření krevní srážlivosti, které provede Váš praktický lékař , nebo Vám bude zajištěno naší klinikou.

Týden před operací je třeba vysadit všechny léky zhoršující srážlivost krve jako např. Acylpyrin, Aspirin, Mironal. Po zákroku si zajistěte odvoz domů, není vhodné řídit motorová vozidla. Další převaz na klinice bývá za asi za 3 dny. Po této době si již můžete hlavu mýt a vrátit se do práce. Je však nutné nosit 3 týdny čelenku a chránit boltce před úrazem /nesportovat/. Na kosmetickou operaci nepřispívá zdravotní pojišťovna a nelze na ní vystavit neschopenku.

zpět na seznam zákrokůmám zájem o konzultaci