Plastické operace prsou - základní informace

Zvětšení prsů (augmentace)

je jedním z nejoblíbenějších a také nejvíce prováděných zákroků plastické chirurgie poslední doby. Ženy na celém světě přemýšlí o zvětšení svého poprsí, o estetických a emocionálních aspektech tohoto zákroku a o tom, že rozhodnutí, zda mít či nemít implantáty, je velice důležité. Proto chceme, abyste se rozhodovala pohodlně a s jistotou a byla plně informovaná o všech možnostech týkajících se Vás, Vašich prsů a samotné operace. 

Výběr je na Vás

Ženy uvažují o zvětšení prsů z mnoha osobních důvodů, jako jsou:

  • tvarování prsů
  • změna velikosti prsů
  • vyplnění pokleslých prsů (např. po kojení)
  • vyrovnání rozdílné velikosti nebo tvaru prsů (asymetrie)

Protože je každá žena jiná, má jiná přání a potřeby, existuje v dnešní době mnoho možností a typů implantátů. Tato brožurka Vám pomůže se o nich dozvědět co nejvíce.

Podstoupit augmentaci prsů je velmi osobní rozhodnutí, stejně jako výhody z toho pramenící. Spousta žen říká, že se jim díky zákroku výrazně zvýšilo sebevědomí, osobní spokojenost, duševní pohoda a cítí se spokojené se svým vzhledem.

Pocit spokojenosti však ovlivňuje mnoho faktorů a tyto nemusí vyhovovat každému.

Poznejte svá prsa

Jak vypadá prsoPrsa jsou tvořena tukovou tkání, mléčnou žlázou, mlékovody, lymfatickými cestami, žilkami a nervy, to vše je na povrchu pokryto kůží. Pod prsem se nachází velký prsní sval.

Prsní implantát může být vložen buď pod prsní žlázu anebo částečně pod prsní sval, záleží na tloušťce vaší prsní žlázy a jejího dostatečného množství, aby mohla adekvátně překrýt vložený implantát. Tvar prsu ovlivňuje elasticita kůže, stejně jako tuková tkáň, která prsu dodává i měkkost.

Mladá prsa obsahují více mléčné žlázy a méně tuku, a proto jsou pevná. Mléčná žláza však postupně ustupuje tukové tkáni, která je mnohem méně pevnější, a to s postupem času vede k ochabování prsů. Tvar prsů rovněž ovlivňuje těhotenství a kojení. S postupujícím věkem na Vaše prsa působí i zemská gravitace, která má na svědomí, že horní část Vašich prsů bude časem „prázdnější“ a prsa ještě více poklesnou.

Co je prsní implantát?

Co je prsní implantátProtože je každá žena jiná a má jiná přání, byly vyvinuty různé typy implantátů, které odpovídají jejich lišícím se potřebám.

Prsní implantát se skládá z pružného silikonového obalu, který je vyplněn silikonovým gelem nebo fyziologickým roztokem. Tvar implantátu může být buď kulatý anebo kapkovitý (tzv. anatomický), s hladkým nebo texturovaným povrchem a samozřejmě velkou škálou profilů a velikostí. Díky těmto možnostem můžete docílit výsledků, které si přejete.

Váš chirurg Vám poví více o různých typech implantátů a pomůže Vám vybrat pro Vás ten pravý.

Typy implantátů

Tvar

Konečný tvar Vašich prsů, po kterém toužíte, je velmi důležitý a může být ovlivněn výběrem implantátu. Existují implantáty kulatého anebo kapkovitého tvaru, které kopírují přirozený tvar prsu, proto se někdy nazývají anatomické.

Kulaté implantáty

Kulaté implantáty obecně dodávají plnost horní polovině prsu.

Anatomické implantáty

Mají přirozenější tvar, kterým připomínají kapku a více kopírují přirozené křivky těla. Anatomické implantáty dodávají prsům přirozenější vzhled. Velikost a profil: Stejně jako berete v úvahu tvar implantátu, tak je nutné
zvážit i profil a velikost implantátu pro dosažení požadovaného vzhledu.

Kulaté a anatomické implantáty

Omezující faktory

Výběr velikosti implantátu může být omezen vlastnostmi Vaší prsní žlázy, jako např. nedostatečná elasticita nebo nedostatek prsní tkáně. Příliš velké implantáty by mohly být pod kůží viditelné, což by mohlo negativně ovlivnit výsledný efekt, kterého chcete dosáhnout. Navíc, větší implantáty mohou znamenat i vyšší riziko chirurgických komplikací. Požádejte svého chirurga, aby Vám během konzultace vysvětlil všechna možná rizika.

Možnosti výplně implantátu

Implantáty mohou být plněny dvěma typy náplní: silikonovým gelem, kterým jsou implantáty plněny již u výrobce, anebo fyziologickým roztokem, které jsou plněny až během operace. Oba způsoby mají své výhody i nevýhody. 

Silikonový gel

Gel pomáhá udržet tvar implantátu a vyrábí se v různých stupních kohezivity. To znamená, že některé typy gelů mohou být tužší, zatímco jiné můžeme v prsech vnímat na dotek přirozeněji. Váš chirurg Vám doporučí nejlepší řešení právě pro Vás.

Silikon je skupina chemických sloučenin, které se hojně používají ve farmaceutickém a potravinářském průmyslu. Jsou v mnoha zdravotnických prostředcích, jako např. srdeční chlopně nebo šicí materiály. Silikony rovněž najdete ve rtěnkách, opalovacích krémech, deodorantech a přípravcích pro děti.

Silikon je tedy považován za velmi bezpečnou látku, která díky své konzistenci drží tvar implantátu a působí v prsech přirozeně.

Fyziologický roztok

Implantáty se jím plní až během operace. Jejich nevýhodou je „tekutá“ konzistence. Tento typ implantátů je rozšířen zejména v USA, v Evropě se používají implantáty gelové.

Druh výplně

Typy implantátů

Obal implantátu

Obal implantátu je tvořen silikonovým elastomerem s hladkým anebo texturovaným povrchem. V Evropě se používá povrch texturovaný. V průběhu let a vývoje implantátů došlo k mnoha zlepšením a zdokonalením co se týká vzhledu implantátů i jejich procesu výroby s ohledem na jejich očekávanou životnost.

Výroba implantátů společnosti www.polytechimplantaty.cz podléhá nejpřísnějším směrnicím kontroly kvality, aby se maximálně snížilo riziko vzniku komplikací.

Všechny kulaté i anatomické implantáty společnosti www.polytechimplantaty.cz obsahují ve svém obalu speciální ochrannou vrstvu, která výrazně redukuje prosakování gelu. Texturované implantáty mají unikátní texturovaný povrch, který pomáhá udržet polohu implantátu a podporuje přilnutí okolní tkáně k implantátu, což může pomoci snížit riziko vzniku kapsulární kontraktury

Výběr správného implantátu

www.polytechimplantaty.cz vyrábí širokou škálu prsních implantátů. Společně se svým chirurgem byste se měli rozhodnout, který typ implantátu je pro Vás nejvhodnější a se kterým dosáhnete požadovaného výsledku.

Chirurg si během konzultace změří šířku, výšku a profil Vašich prsů, aby mohl vybrat správný typ implantátu pro Vás. Spousta chirurgů má k dispozici také různé pomůcky, které Vám pomohou si představit, jak Vaše prsa budou vypadat po operaci.

Životnost prsních implantátů

Měla byste vědět, že prsní implantáty mají omezenou životnost a může se stát, že je bude časem třeba vyjmout nebo vyměnit, což může vyžadovat chirurgickou revizi.

Obecně předpokládaná životnost prsního implantátu je 10–20 let, ovlivňuje ji ale mnoho faktorů. Mezi hlavní faktory patří typ vybraného implantátu, úraz prsu, nadměrný opakovaný tlak na implantát a jiné, které mohou vyžadovat výměnu implantátu.

Životnost implantátů je sledována v neustále probíhajících studiích. Zaznamenané procento ruptur se pohybuje v rozmezí od méně než 1 % po 6 letech až do 8 % po 11 letech.

www.polytechimplantaty.cz je zavázán vyrábět pro Vás ty nejlepší produkty a zároveň pokračovat ve výzkumu a vývoji, aby zajistil dlouhodobou bezpečnost všem pacientům.

Klidná mysl s implantáty

Záruka

Pro klid Vaší mysli jsou všechny implantáty společnosti www.polytechimplantaty.cz kryty výměnným pojištěním, které nabízí bezplatnou výměnu jakéhokoliv implantátu, je-li to třeba z důvodu ruptury nebo jiného poškození produktu potvrzeného výrobcem, v průběhu 10 let od implantace. Na bližší informace o záruce společnosti www.polytechimplantaty.cz se zeptejte svého
chirurga.